Mistrzowie Warsztatów

Ayana

O Ayana

Z radoscia przedstawiamy AYANA Medycyna Duszy Zabierze Ciebie w podróz szamanska AYANA Medycyna Duszy

O mnie: Mam na imie Joanna i w 2017 roku po raz pierwszy zetknelam sie z szamanska sciezka poszukujac uzdrowienia dla mojej choroby.

Od pierwszego spotkania poczulam gleboko w sobie, ze to jest wazne, ta droga dotknela mnie i zaczela prowadzic.

Dwa lata pózniej odbylam podróz do Brazylii gdzie spotkalam sie z przepiekna medycyna która dzungla jest sama w sobie. Wtedy tez zaczelam spiewac, grac na instrumentach, rozwijac wewnetrzna madrosc, prowadzenie, intuicje. Jednak nieustanne poczucie tesknoty za prawdziwa wolnoscia wciaz pchalo mnie dalej i dalej, glebiej w siebie.

Przeszlam sciezke transformacji moich ran, traum które powodowaly chorobe, otworzylam siebie na czucie energii, wizje i glebokie wglady, pozwolilam sobie zaufac wewnetrznemu prowadzeniu, które bylo coraz silniejsze.
Odbylam w Polsce 3-miesieczny trening pracy z bebnem szamanskim aktywujac tym moje polaczenie ze swiatem przodków i gleboka misje powrotu do korzeni osobiscie i kolektywnie.

Prowadze podróze szamanskie do przodków, ceremonie rape, koncerty piesni medycyny. Moja gleboka misja jest przywrócenie polaczenia z korzeniami, Matka Ziemia, ponowne uswiecenie pierwiastka zenskiego i meskiego.

Spiewam piesni dzungli, swoje wlasne utwory w jezyku polskim jak równiez intuicyjne przekazy mojej Duszy. Wszystko czego doswiadczam uczy mnie, przede wszystkim pokory, milosci do natury, szacunku do madrosci przodków, jednoczesnie szepczac w glebi – Idz swoja wlasna droga i wytyczaj nowe szlaki.

Czym jest Bęben Sámi

Bęben Sámi to szamański bęben ceremonialny używany przez lud Sámi z Europy Północnej.

Bębny ceremonialne Sámi mają dwie główne odmiany, obie o owalnym kształcie: bęben miskowy, w którym głowica bębna jest naciągnięta na burl, oraz bęben ramowy, w którym głowica bębna rozciąga się na cienkim pierścieniu z drewna giętego. Głowica bębna wykonana jest ze skóry renifera. W szamanizmie Sámi, noaidi używał bębna, aby wejść w trans lub uzyskać informacje z przyszłości lub innych światów.

Bęben trzymano w jednej ręce, a drugą w niego uderzano.

Gdy noaidi był w transie, jego „wolny duch” miał opuszczać jego ciało i odwiedzać świat duchów. Gdy bęben był używany do wróżenia, uderzano w niego młotkiem perkusyjnym; vuorbi („indeks” lub „wskaźnik”), rodzaj matrycy wykonanej z mosiądzu lub rogu, poruszał się po głowicy bębna, gdy bęben był uderzany.

Przyszłe wydarzenia były przewidywane na podstawie symboli, na których vuorbi zatrzymywał się na membranie.

Wzory na membranie bębna odzwierciedlają światopogląd właściciela i jego rodziny, zarówno w sprawach religijnych, jak i światowych, takich jak hodowla reniferów, polowania, gospodarstwo domowe oraz relacje z sąsiadami i społecznością spoza Sámi.

Wiele bębnów zostało usuniętych z własności i użytkowania Sámi podczas chrystianizacji ludu Sámi w XVII i XVIII wieku.

Wiele bębnów zostało skonfiskowanych przez misjonarzy Sámi i innych urzędników w ramach zintensyfikowanej misji chrześcijańskiej wobec Sámi.

Inne bębny zostały zakupione przez kolekcjonerów.

Zachowało się od 70 do 80 bębnów; największa kolekcja bębnów znajduje się w Muzeum Nordyckim w Sztokholmie.

Udostępnij tę stronę
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O NAS
Festiwal Mokosz Festiwal, podczas którego odnajdziesz drogę do ŹRÓDŁA, drogę do siebie.
Festiwal, dzięki któremu poczujesz w sobie siłę i przestrzeń, by tą drogą podążyć.
Festiwal, który otworzy Ci oczy na PRAWDĘ, odbuduje Twój ludzki byt, uwolni i wyzwoli.
©Copyright 2024
| Wszelkie prawa zastrzeżone |
Code & Design:
ARMAWEB